به اشتراک گذاری در فیس بوک | به اشتراک گذاری در توئیتر | به اشتراک گذاری در لینکدین

بلاگ تکواندو

تصویر برای دسته  هان مادانگ چیست؟

هان مادانگ چیست؟

هان ما دانگ به معنای جشنواره و گردهمایی خانواده تكواندو است و به مسابقاتی اطلاق می شود كه شامل تكنیكهای پایه ، پوم سه ، شكستن اجسام و دفاع شخصی می باشد .

جزییات
تصویر برای دسته  10 نكته مهم و اساسي براي يادگيري هر چه بهتر فرم هايتان در تكواندو

10 نكته مهم و اساسي براي يادگيري هر چه بهتر فرم هايتان در تكواندو

آيا احساس ميكنيد به حافظه سپردن و درست انجام دادن فرم هاي تكواندو سخت مي باشد ؟

جزییات
تصویر برای دسته  تکواندو ایرانی

تکواندو ایرانی

تکواندو ایرانی برنامه ای مختص به ورزش تکواندو از شبکه ورزش سیما است این برنامه به تهیه کنندگی آرش فرهادیان هر هفته جمعه شب ها روی آنتن می رود بازنگری اخبار هفتگی تکواندو، نمایش اتفاقات جذاب است.

جزییات
تصویر برای دسته  تکواندو اصفهان

تکواندو اصفهان

در پایان لیگ برتر Poomsae زنان 4 به نام (جام ستارگان)، رسیدند

جزییات
تصویر برای دسته  تکواندو چیست؟

تکواندو چیست؟

تکواندو هنر رزمی کره‌ای و از ورزش‌های المپیکی است. تکواندو ورزش ملی کره جنوبی و دارای بیشترین تعداد ورزشکار در میان ورزش‌های رزمی در سراسر دنیا است.

جزییات
تصویر برای دسته  تاریخچه تکواندو ایران و جهان

تاریخچه تکواندو ایران و جهان

سلسه کوریو که در سال 918 میلادی تاسیس شد موفق به اتحاد کره گردید و زمان را جهت رشد هنرهای رزمی مناسب ساخت در این زمان هنر رزمی سوباکی بوجود آمد

جزییات
تصویر برای دسته  تکواندو نوین

تکواندو نوین

پس از پایان جنگ و آزادی کره ورزشهای رزمی سنتی این کشور تا حد زیادی با رشته‌های ژاپنی همانند کاراته، کندو و جودو آمیخته شده بود، در عین حال بسیاری از رزمی کاران کره هم با آموختن هنرهای رزمی چینی آن‌ها را وارد کره کرده بودند. در آن زمان بیشتر اصطلاح‌های «تانگ سو دو» و «کونگ سو دو» برای نام گذاری ورزشی که بعدها به تکواندو معروف شد، به کار می‌رفت.

جزییات
تصویر برای دسته  اغذیه مورد نیاز بدن ورزشکار

اغذیه مورد نیاز بدن ورزشکار

کربو هیدرات ، چربی ، پروتئین ها وآب موادی هستند که بدن هر انسان بویژه ورزشکاران به آن نیازمند است

جزییات
تصویر برای دسته  تغذيه تكواندوکاران

تغذيه تكواندوکاران

در ورزش های رزمی مثل تکواندو، فرد با توجه به متابولیسم و تركیب بدن و مقدار انرژی مورد نیاز خود، باید تغذیه مناسبی داشته باشد. یكی از شاخص های متابولیسم بدن،BMR یا متابولیسم پایه است كه برابر با مقدار انرژی است كه بدن در حال استراحت می سوزاند. با سوختن چربی های اضافی بدن، می توان عضلات بدن را افزایش داد. بدون پرورش عضلات، انرژی دریافتی اضافی در بدن تبدیل به چربی می شود. هنگامی كه می خواهید وزن اضافی خود را كاهش دهید ، باید مطمئن شوید كه چربی های بدنتان كم می شوند نه ماهیچه ها.

جزییات
تصویر برای دسته  تکواندو در ایران

تکواندو در ایران

ورزش تکواندو در سال ۱۳۴۷ به ایران وارد شد و در سال ۱۳۴۹ اولین کلاس آموزشی خود را با حدود ۷۵ نفر شرکت کننده رسمیت داد. پس از قبولی ۶۱ نفر در این کلاس، تقریباً هسته اصلی این ورزش در ایران شکل گرفت. ۱۱ مرد کمربند مشکی، ۱۷ کمربند قهوه ای و مابقی در رده های پائین تر حاصل برگزاری این کلاس بود. در سال ۱۹۷۳ فدراسیون جهانی تکواندو تأسیس شد و در همان سال اولین دوره رقابت های قهرمانی جهان برگزار شد که ایران حضور نداشت. تکواندو ابتدا زیر نظر فدراسیون ورزشهای رزمی فعالیت می کرد اما پس از چند سال در سال ۱۳۵۲ به صورت فدراسیونی مستقل درآمد

جزییات